Отварање изложбе фотографија „Машкараде у објективу“

У уторак 9. марта 2021. године, у 12 сати,у Музеју Војводине, Дунавска 35 отвара се  изложба фотографија Машкараде у објективу .

На изложби ће се присутнима обратити: мр Тијана Станковић-Пештерац директорица Музеја Војводине и др Татјана Бугарски виши кустос, етнолог.

Машкарада Музеја Војводине сваке године привлачи велику пажњу учесника, публике која се затекне на улицама, али и медија. Фоторепортери, као и заљубљеници у фотографију у маштовитој маскираној поворци увек налазе инспирацију за интересантне фотографије.

Део одабраног, изузетно богатог фотоматеријала представљен је на изложби Машкараде у објективу. Изложбу чини избор фотографија са Машкарада одржаних у протеклих 8 година. Аутори фотографија су: Александар Јовановић, Чила Давид, Дарко Дозет, Душан Иконов, Гордана Нејгебауер, Јарослав Пап, Јована Виши, Гордана Јовић, Милица Ђукић и Снежана Лукић.