Српска недеља моде у Музеју Војводине

Као део програма Српске недеље моде, синоћ је у Музеју Војводине реализована изложба колекција модних дизајнера Србије. Неки од познатих српских дизајнера добили су прилику да у раскошном простору Музеја представе део својих колекција намењених Српској недељи моде која је изведена у другачијој форми због епидемије Ковида-19. Међу њима су: Марија Шабић, Бата Спасојевић, Сузана Перић, Стефан Ђоковић, Милица Тричковић, MB Contur Brand, Наташа Перковски Аџић – Lanna Line Dresses, Оља Срејић, Немања Пантелић, Јелена Георг Малешевић, Bratscher и Тара Катарина. На панелу који је уследио након отварања изложбе говорило се о будућности модне индустрије и последицама које је пандемија на њу оставила. Повезивање моде и Музеја отворило је бројне могућности за заједничко иступање и нове пројекте.