Музејски комплекс у Кулпину као полигон авантуре, учења и забаве

Oктобра 2020. године парк Музејског комплекса у Кулпину претворен је у полигон за истраживачко едукативни програм  Geocashing. Учесници су били ученици VI разреда ОШ Ј. А. Коменски из Кулпина.

Geocashing је игра вештине и знања. Потрага за траговима сакривеним у амбијенту музејског парка веште учеснике је, корак по корак, уз помоћ микро бита, водила ка решењу – загонетном музејском предмету.

Логистичка припрема игре била је задатак ученика VIII b разреда Јоване Коларски и Зорана Митића, наставника Душана Петраша и Петера Верлеа и музејског педагога Драгане Вујаклије.

Од четири екипе, победничку су чинили: Андреј Јозеф Јаворник, Ерик Креко, Денис Плахћински, Матеј Халупка, Мирослав Ушјак и Јана Шимо. Паобедници су нграђени пехаром, а Музеј је потврдио репутацију места за уживање у културној баштини, учење, али и добру забаву.