Међународни дан археологије 2020. у Музеју Војводине

Од 2015. Музеј Војводине активно се укључује у обележавање Међународног дана археологије, на тај начин промовишући своју богату археолошку баштину и праксу. Године 2020. обележен је изложбом Археолошки цртежи Мирјане Могин, предавањем Између воде и прашине – последњих милион година живота у Панонској низији и стручним вођењем директорке Музеја кроз археолошки део сталне поставке. Реализоване су и две радионице за децу: Моји другари: Пећинко, Каменко, Кременко и  Гвозденко и Које тајне чува археолог? Изложбом су по први пут из депоа изнети и пред јавност постављени репрезентативни цртежи Мирјане Могин, који су настајали током њеног дугогодишњег рада на археолошким локалитетима и у Музеју. Овај догађај побуђује велику медијску пажњу.