Otvaranje izložbe fotografija „Maškarade u objektivu“

U utorak 9. marta 2021. godine, u 12 sati,u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35 otvara se  izložba fotografija Maškarade u objektivu.

Na izložbi će se prisutnima obratiti: mr Tijana Stanković-Pešterac direktorica Muzeja Vojvodine i dr Tatjana Bugarski viši kustos, etnolog.

Maškarada Muzeja Vojvodine svake godine privlači veliku pažnju učesnika, publike koja se zatekne na ulicama, ali i medija. Fotoreporteri, kao i zaljubljenici u fotografiju u maštovitoj maskiranoj povorci uvek nalaze inspiraciju za interesantne fotografije.

Deo odabranog, izuzetno bogatog fotomaterijala predstavljen je na izložbi Maškarade u objektivu. Izložbu čini izbor fotografija sa Maškarada održanih u proteklih 8 godina. Autori fotografija su: Aleksandar Jovanović, Čila David, Darko Dozet, Dušan Ikonov, Gordana Nejgebauer, Jaroslav Pap, Jovana Viši, Gordana Jović, Milica Đukić i Snežana Lukić.