Izložba „Muzej kao inspiracija – transformacija atrijuma Muzeja Vojvodine“

U subotu, 15. maja u 18 sati u Muzeju Vojvodine (Dunavska 35), na početku obeležavanja Evropske noći muzeja, biće otvorena izložba Muzej kao inspiracija – transformacija atrijuma Muzeja Vojvodine.

Izložba je rezultat saradnje Muzeja Vojvodine i Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.
Studenti master studija, pod rukovodstvom prof. dr Darka Rebe, izradili su idejna rešenja za transformaciju atrijuma Muzeja.

Na izložbi su predstavljena rešenja studentkinja: Petre Jovanović, Jovane Radulović, Milice Kovačević i Agote Kereši koje budući atrijum vide kao multifunkcionalni prostor namenjen različitim muzejskim aktivnostima, ali i predahu i uživanju zaposlenih i svih drugih korisnika i posetilaca Muzeja.
Otvaranje izložbe će biti organizovano u skladu sa postojećim epidemiološkim merama.