Jubilej Gradskog muzeja u Vrbasu

U Gradskom muzeju u Vrbasu obeleženo je pet godina postojanja 24. februara 2021. Višegodišnje delovanje Matične službe Muzeja Vojvodine naročito je urodilo plodom kada se radi o ovoj muzejskoj ustanovi. Muzej u sastavu Kulturnog centra Vrbas osnovan je 17. novembra 2015. godine odlukom SO Vrbas. Od tog trenutka, prateći smernice koje im daju stručnjaci Muzeja Vojvodine – konzervatori, kustosi i zaposleni u Matičnoj službi, kolektiv Gradskog muzeja sprovodi brojne projekte, među kojima najvažnije mesto zauzima realizacija reprezentativne stalne postavke. Ova stalna postavka na savremen način reflektuje život u Vrbasu od njegovih početaka do danas, kao i periode koji su mu prethodili.

Na proslavi je, pored pokrajinske sekretarke za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama Dragane Milošević, načelnice za zaštitu kulturnog naleđa i digitalizaciju Ministarstva kulture i informisanja RS Olivere Marković i drugih, govorila i direktorka Muzeja Vojvodine mr Tijana Stanković Pešterac. Gospođa Stanković Pešterac pohvalila je izuzetne rezultate kolektiva Gradskog muzeja u Vrbasu i njihove direktorke Vesne Grgurović.

Ovom prilikom Muzej Vojvodine primio je zahvalnicu Gradskog muzeja u Vrbasu.

Fotografije: Marija Erdelji