Virtuelna maškarada Muzeja Vojvodine

Pandemijsko vreme menja mnoge formate, tako i format Maškarade Muzeja Vojvodine. Šarena povorka seli se ove godine u virtuelni prostor. Fotografisani učesnici prodefilovali su društvenim mrežama Muzeja. Broj lajkova je odredio najbolju grupnu i pojedinačnu masku ocenom publike. Istovremeno, svoju odluku doneo je i žiri sastavljen od stručnjaka: dr Tatjana Bugarski, muzejski savetnik - etnolog, dr Vesna Marjanović, etnolog-antropolog, prof. dr Slobodan Naumović, etnolog-antropolog i Vladimira Stanisavljević, muzejski savetnik - pedagog.

Po odluci publike, u kategoriji pojedinačnih maski, najviše glasova-lajkova dobila je maska pod nazivom „A.J.&Blaze“.

Po odluci publike, u kategoriji grupnih maski, najviše glasova-lajkova dobile su maske pod nazivom „Vesela farma“ iz vrtića Duga.

Jednoglasno, stručni žiri je za najuspešniju u konkurenciji pojedinačnih maski izabrao masku pod nazivom „Vuk“.

Kao najuspešnija u kategoriji grupnih maski, jednoglasnom odlukom stručnog žirija, izabrana je maska pod nazivom „Lepršave karakondžule“  ŠOSO Milan Petrović.