Adaptacija i rekonstrukcija suterena Muzeja Vojvodine u Dunavskoj 37

Do momenta kada je Pokrajinska vlada izdvojila sredstva iz tekućih budžetskih rezervi, objekat u kojem je smešten deo Muzeja Vojvodine u Dunavskoj 37 imao je konstantne probleme sa plavljenjem suterenskih prostorija sa depoima. Kako bi se oslobodio prostor za radove, kustosi Muzeja tokom 2020. izmestili su predmete i celokupan mobilijar u dve faze i sproveli preventivnu konzervaciju na oko 316.520 predmeta i oko 5.000 dokumenata foto-laboratorije. Adaptacijom je rešen ozbiljan i višedecenijski problem ovog muzejskog objekta, u kojem je danas smešteno Odeljenje savremene istorije Muzeja Vojvodine i stalna postavka, koja se vezuje za period od 1914. do 1945. godine i Muzej savremene umetnosti Vojvodine.