Нумизматичке приче
Од понедељка, 9. новембра 2020. године у Музеју Војводине, Дунавска 35, публика ће имати прилику да ужива у изложби Нумизматичке приче, ауторки: Снежане Добрић, више кустоскиње историчарке и Мирјане Лакић, кустоскиње историчарке.
На изложби су приказани одабрани предмети из нумизматичких збирки Музеја Војводине. У првом сегменту изложбе приказана је прича везана за крај Првог светског рата и процес жигосања и маркирања аустроугарских круна. Представљене су круне које пружају информације о различитим местима жигосања као и о различитим надлештвима која су вршила маркирање.
У другом сегменту су приказана одликовања, ордени који су додељивљни истакнутим српским војсковођама, учесницима Првог светског рата. Међу њима посебно место заузимају: Одрен Карађорђеве звезде и Албанска споменица, затим ордени које су добили грађани за заслуге и допринос развоју културе и уметности као што је Орден Светог Саве.