Odeljenje opštih i pravnih poslova

Odeljenje u Muzeju Vojvodine učestvuje u realizaciji programskih aktivnosti i radu celokupnog Muzeja. U ralizaciji ovih programskih aktivnosti opšte odeljenje je zastupljeno preko tehničke službe, koja vrši tehničku izradu i montažu izložbi, njihov transport. Ova služba obavlja i poslove vezane za održavanje objekata Muzeja. Poslove obezbeđenja obavlja odgovarajuća služba, koja tokom radnog vremena Muzeja obavlja i poslove vezane za komunikaciju sa drugim ustanovama, rad na telefonskoj centrali. Ove poslove organizuje referent za bezbednost i zaštitu.

Poslove vezane za pripremu i izradu pravnih akata Muzeja, pravno zastupanje Muzeja, izradu raznih odluka i rešenja, kao i tumačenje zakonskih propisa radi sekretar Muzeja. Poslove vezane za kancelarisko poslovanje kao i daktilografske poslove obavlja administrativni radnik.